Chcete balit ekologicky?


Řešení vhodné pro podnikatele
Téma ekologie je v posledních dvou letech jedno z nejvíce skloňovaných. Kdo se nesnaží zbavit alespoň některých neekologických zvyků, ten jako by nebyl. Je potřeba planetě ulehčit, protože jsme až dosud zbytečně používali spoustu jednorázového odpadu, který se navíc bude v přírodě rozkládat stovky let. Jiná se hlavně o plasty, které jsme nahradili papírem a nebo rozložitelným plastem. Existuje více druhů plastu, některé se dokonce už dokážou rozložit. Pro naše životní prostředí je to skvělá zpráva.

balení balíčku

Každý by měl začít u sebe
Pokud opravdu chceme změnit životní podmínky pro budoucí generace, je nezbytně nutné začít u sebe. Je dobré používat ekologické čisticí prostředky, některé chemikálie přestat používat úplně, a také je vhodné rapidně snížit používání platových obalů. Je možné používat látkové pytlíky na ovoce, zeleninu i pečivo, a na nákupy si nosit svoje tašky. Cest je ještě stále hodně. Jednou z nich je používání ekologických obalových materiálů. Pokud podnikáte a rozesíláte svým zákazníkům balíčky, určitě je do něčeho musíte zabalit. Nejde ale jen o povrchový obal, ale také o vnitřní výplně.

krabice karton

Záleží co prodáváte

Čím je zásilka křehčí, tím je samozřejmě důležitější to jak ji zabalíte, aby ke svému majiteli dorazila v pořádku. Mnozí přepravci si příliš nelámou hlavu s respektováním označení křehké zásilky, a tak se často zásilky doručují s rozbitým obsahem. Zamezit tomu mohou nafukovací polštářky z plastu, ke kterým u nás seženete i nafukovací stroj. Podobnou roli dokáže splnit i kvalitní karton. Kraftový papír – role https://www.balteto.cz/wrapovy-papir/ je ideální balící prostředek, který se dá používat znovu a znovu. Dá se recyklovat, a podobně uvažují už i samotní zákazníci e-shopů, kteří si obaly schovávají pro svoje potřeby – když sami potřebují odeslat balíček. Podpořte ekologii lepšími materiály.