Co je to kratom?

Kratom známe nejčastěji ve formě jemně namletého prášku. Nyní je k dostání na mnoha místech a e-shopech, ovšem hodně lidí neví, co si pod pojmem kratom představit, nebo k čemu tato látka slouží.

Kratom je rostlina, která roste v oblasti Jižní Asie. Využívá se již od celkem dávné historie pro léčbu nejrůznějších onemocnění, ať fyzických, nebo psychických. Poté, co se zjistilo, jaké účinky má, se zařadila do běžnou součást asijské přírodní medicíny. Postupně ji sice nahradili jiné léky, avšak i dnes má v přírodní medicíně své místo.

jóga

Pomalu se dostává kratom do popředí i u nás, i když se u nás zatím nejedná o schválené léčivo, takže užívání a dávkování nepodléhá lékařskému dohledu. To je třeba mít na paměti a počínat si s kratomem opatrně. V menších dávkách to pro nás může být skvělý pomocník, ve vyšších dávkách ale může být i nebezpečný.

V menších dávkách se využívá zejména jako látka, která dodává energii. Můžete si její účinky představit jako efekt který nastane, pokud si dáte kávu, avšak o něco silnější. Pokud potřebujete jednorázově dodat energii, může být kratom pro vás to pravé.

Funguje také jako zlepšovač nálady a může vám být skvělým pomocníkem tehdy, pokud potřebujete ulevit od napětí, stresu nebo zmírnit příznaky úzkostí.

smajlíci

Používá se dokonce i k léčbě nachlazení, trávicích obtíží nebo jako doplněk při léčbě cukrovky.

Jak už jsme zmínili, nejčastěji se konzumuje ve formě prášku. V Asii je zase velmi oblíbený kratomový čaj, ke kterému ale potřebujete celé listy.

Pokud dodržujete dávkování, není kratom nijak nebezpečný, ovšem dbejte na to, abyste si tuto rostlinku kupovali pouze tam, kde víte, že dostanete kvalitní a pravý kratom. Doporučujeme pro tyto účely prozkoumat originální kratom shopy, kde je největší pravděpodobnost, že dostanete kvalitní výrobek, který poslouží vašim záměrům.