Instalatérské řemeslo je náročné i kvůli zápachu


Instalatéra v Praze kanalizace-instalateri.cz si někteří z vás mohou představit jako odborníky, který si poradí se zavedením vody do domu, a využívá k tomu polypropylenové potrubí a speciální svářečky. Anebo demontuje starý radiátor a nainstaluje tu nový. Anebo vám vymění starou nefunkční plynovou karmu, takže zas budete moci ohřívat vodu na sprchování a mytí nádobí.

instalatérské armatury

Jenže to bychom instalatérské řemeslo poněkud zjednodušili. Instalatér se totiž potýká i s nepříjemnostmi, kterým se většina z nás vyhýbá, a rozhodně je nevyhledává. Jde to v první řadě o zápach v kontaktu s odpady a kanalizací.

Zkuste si sami představit, že vás čeká týden, v němž si vás zavolá dvacet majitelů domů či bytů, a každý z nich poptává vyčištění odpadového potrubí. Jde sice o běžné události v domácnostech, ale ne každý je zvládne svépomocí. Jestliže se zanese toaleta předměty, které tam nepatří, například pokud tam něco vhodily děti, a po spláchnutí se vyvalí fekálie až k okraji mísy, s patřičným zápachem, přivolaný instalatér se na to musí nejen dívat, ale musí to hlavně řešit.

klíč hasák

Další nepříjemností je zanesený odpad v kuchyňském dřezu. Je tu rovněž mnoho bakterií a ty vytváří slizovitý povlak nevábné barvy a samozřejmě také páchnoucí, a ne každý si troufne rozebrat sifon a vyčistit jej. Musíte být také šikovní, jinak se černý sliz bude povalovat všude kolem vás, potřísní kobereček, váš oděv, nádobí a kuchyňské potřeby.

Práce s odpady a kanalizací vyžaduje využití ochranných pomůcek, protože kromě zápachu jde o agresivní materiál, který vám může způsobit zdravotní problémy. Instalatéři pracují v gumových rukavicích a někdy je vhodné využít i ochranné brýle či obličejový štít. A navíc, pokud se vám ucpe záchod v noci, a vy jej nutně potřebujete zprovoznit, instalatér za vámi přijede prakticky kdykoli, protože udržuje nonstop havarijní servis.