Kdo jsou Matterport a čím se zabývají?


V současnosti jsme se stali svědky obrovských proměn v naší společnosti. Všechno, na co jsme byli doposud zvyklí se teď ale mění. A díky umělé inteligenci nebude už nic stejné jako tomu bylo dříve. Teď přichází velká změna a my všichni jsme toho součástí. A je jen na nás, jak daleko to necháme zajít. A jak veliké změny to přinese. A jak obrovský vliv to bude mít na nás a také na práci kterou teď momentálně vykonáváme. Třeba přijde doba, kdy nás doslova už nebude potřeba a my budeme plně nahrazeni stroji. A scénáře některých sci-fi filmů se stanou přes noc realitou. Ale to jistě ještě trochu přeháníme. A než k tomu dojde máme ještě dostatek času, ale jedno je již teď jasné, že to bude monumentální. A my jsme svědci této události. Ale pojďme si něco říct o americké firmě, která nese název Matterport. Jsou velice úspěšní v tom, co dělají.

počítač

A jejich největším zájmem je, zprostředkovat přenesení prostoru do virtuální reality. A potom tento naskenovaný a přenesený prostor pozorovat ve svých VR brýlích, a to nejen na nich. Tato realita se dá také pozorovat na všech dostupných platformách se kterými tato přední firma spolupracuje. A vy si tak můžete zažít nevídané okamžiky z reality, aniž byste museli vyjít z vašeho domu anebo opustit pohodlí vašeho gauče. Ale nejen tímto se firma Matterport zabývá. Jejím další doménou je to, zprostředkovává 3D prohlídky pro potencionální zákazníky, protože má velmi širokou síť, na které prodává různé reality.

počít

A tak je pro ně důležitá kvalita služeb poskytnutá zákazníkům. A vy se tak zase nemusíte namáhat zdlouhavou cestou do objektu a můžete si budovu zevnitř prohlédnout pomocí 3D prohlídky. Tyhle 3D modely mohly vzniknout jedině proto, že jsou šikovně využívány 3D skenery, které dokáží věrně a dokonale naskenovat venkovní prostor a přenést ho do virtuální reality. Tato americká technologie se stala dost nepostradatelnou a je hojně využívaná po celém světě. Tato společnost byla založena již roku 2011 a od té doby se těší veliké oblibě. A za pár let se o mnoho více rozrostla a k dnešnímu dni již zaměstnává na 250 zaměstnanců, kteří se každý den snaží ještě více zdokonalovat služby a technologii jako takovou. A pokud i vy máte zájem technologii využívat ve svém běžném životě, stačí když se spojíte se společností SMAR, která sídlí v České republice. A budete k tomu potřebovat jen jeden odkaz.