Peníze na budoucnost


Všichni víme, že v dnešní době to není vůbec jednoduché. Co se týče hlavně hypoték a tak podobně anebo například také bydlení anebo také dokonce i nájmu. Já stále vždycky v televizi slýchám, že nájmy jsou opravdu hodně vysoké a že si nájem nemůže dovolit ani už průměrná rodina, že prý střední třída tady u nás v České republice docela už hodně chudne. Hodně mě to mrzí, protože já jsem nebyla nikdy bohatá a celkově v naší rodině také nikdo ne, takže jsme si ani nemohli vybírat, co si koupíme. Vždycky jsme museli brát to, co bylo levné anebo na co jsme měli peníze. A nyní, když už s partnerem také plánujeme to, abychom už konečně se osamostatnili, tak plánujeme nějakou hypotéku.

Šetření se vyplácí.

Protože můj partner stále ještě bydlí s rodiči a se svými sourozenci. A já to mám úplně také stejně. Akorát nemám žádné sourozence, ale i tak už bych chtěla s partnerem bydlet konečně o samotě, protože také chceme založit naši vlastní rodinu. Bylo už nám dávno třicet let a řekli jsme si, že také do nájmu nechceme jít bydlet, protože se nám zdá, že když se platí nájem, že to je vlastně zbytečné, že vlastně dáváte peníze někomu úplně zbytečně, jenom že tam bydlíte. A ten byt vlastně nebude opravdu nikdy váš. Proto jsme se s partnerem dohodli, že ještě třeba rok anebo dva roky počkáme a vezmeme si hypotéku.

S hypotékou můžete ušetřit.

No, zatím jsme si řekli, že se budeme na internetu dívat na různé typy a druhy hypoték. Jaká by třeba pro nás byla nejvíce vhodná. Moje kamarádka mi řekla, že nebankovní hypotéka může být opravdu příjemná. Také mi poradila, abych se prvně na internetu zkusila spojit s nějakým bankovním poradcem anebo s někým, kdo tomu rozumí. Aby mi vysvětlil další výhody a plusy nebankovní hypotéky. Hypoték je opravdu hodně, i když jsem si myslela, že to tak není. Nakonec to dopadlo tak, že i partner mi potvrdil, že nebankovní hypotéka může být pro nás naprosto ideální. Takže jsme si řekli, že třeba za rok si ji můžeme vzít a uvidíme, jestli nám ji v bance schválí.