Zateplujeme rodinný dům z cihel Porotherm


Cihly Porotherm se staly jedním ze symbolů stavebních technologií moderní doby. Každý, kdo někdy stavěl obvodové nosné zdi, anebo vnitřní příčky, a měl tento materiál v ruce, potvrdí, že jde o duté cihly, případně jsou dutiny vyplněné izolační minerální vatou. Vzduch uvnitř cihel je sám o sobě izolantem, a domy vystavěné z Porothermu mívají lepší tepelně izolační vlastnosti, než z klasických plných pálených cihel.

dům na samotě

Některé stavby z Porothermu stačí omítnout vápennou omítkou a máte k dispozici krásné bydlení v rodinném domě, ovšem současná doba mnohé z nás nutí k posílení tepelné izolace stěn a k vytvoření zateplovací vrstvy. Ušetří se tím nemalé peníze z rodinného rozpočtu a tyto investice mají svůj význam i tam, kde vytápíte domy pouze dřevem v krbech či krbových kamnech.

dutá cihla

Na čem ovšem u zateplování objektů velmi záleží, je výběr izolačního materiálu a kotvení do Porothermu. Chcete-li tip na optimální izolační systém, pak zvolte minerální vatu. Je to čistě přírodní záležitost, vata se vyrábí z čediče a nebo z dolomitu drcením a spékáním, bez chemických přísad, tím pádem pak máte dům zateplený a obložený pouze přírodním kamenem. Vatu ovšem musíte dobře ukotvit, nejlépe speciálními injektážními kotvami Spiral Anksys, které ji udrží na svém místě i tehdy, jestliže vatu obložíte dalšími obklady, například dřevem nebo kamennými deskami.

Kotvení do Porothermu https://www.spiralanksys.com/aplikace_podklady.html musí být spolehlivé hlavně z toho důvodu, že se kotevní prvek provléká skrze duté otvory v cihle, kotva tu musí být zafixována tak, aby neměla tendenci zdivo vytrhnout a poškodit, anebo se v něm viklat. Na kotvení zateplovací vrstvy tak záleží úplně stejně, jako na samotné kvalitě zateplovacího materiálu, je to velmi důležitý prvek ve stavebních pracích i na výškových stavbách, jako jsou například bytové panelové či zděné domy.