Chráníte svůj zrak?

Sluneční paprsky jsou pro nás důležité, ale mohou být i škodlivé. Sluneční záření je nejsilnější v létě, kdy se na slunci velmi rychle spálíme. Představte si, jaký vliv má slunce na náš zrak, když rychle dokáže spálit naši kůži. Jenže problémy se zrakem se neprojeví hned ale až za pár let. Přes spálením kůže se namažeme opalovacím krémem, ale na oči zapomínáme. Sluneční brýle bereme spíše jako módní doplněk, což je špatně. Mnoho lidí, nejen žen, nosí úplně obyčejné sluneční brýle za pár korun, které nemají dostatečně vysoký UV filtr. Jako ochrana zraku jsou takto levné brýle úplně zbytečné.

žena sluneční brýle

I sluneční brýle dámské Luxbryle mohou vypadat dobře a přesto chránit zrak. Je ale potřeba vybrat skutečně takové, které budou tuto funkci splňovat. Při výběru brýlí si u prodejce ověřte zda mají opravdu účinný UV filtr, či zda jsou to spíše brýle jen na ozdobu. https://www.emimino.cz/diskuse/ozdoby-z-pomerancu-na-vanocni-stromek-5387/ Kvalitní sluneční brýle nebudou stát pár korun, i na toto je potřeba myslet.

brýle u bazénu

Nejlepší sluneční brýle jsou polarizační. Jsou vybaveny speciálním filtrem, který nijak nemění vnímání barev ani předmětů, ale dokáže tlumit ostré sluneční světlo. Těmto brýlím se hovorově říká polaroidy, a jsou k dostání v dámské i pánské verzi. Poskytují očím nejvyšší možnou ochranu. Je důležité pečovat i o oči, aby nedošlo v pozdějším věku například k zákalu, což je velmi časté onemocnění očí. Nakupujte brýle jen u ověřených prodejců, kteří jsou schopní vám k nabízeným produktům i něco říct. Neutrácejte zbytečně za obyčejné brýle, které nakonec k ničemu nejsou. Polaroidy jsou skvělé hlavně na řízení auta, kde dochází k častému oslnění od slunce. Ničením kvalitních slunečních brýlí zamezíte případné havárii z vaší strany, protože uvidíte jasně a čistě, což je v provozu potřeba.

Nezapomínejte na ochranu brýlí před poškozením a v případě kdy je nenosíte je ukládejte do pouzdra.