Dobrodružné cesty

Cestovní kanceláře vlastně žijí z toho, že lidem všechno vyřídí a zařídí. Takže člověk nemá s ničím starosti, maximálně ještě tak s cestou, kterou ne vždy cestovka započítá do ceny. Ale to jsou spíše výjimky, většinou se pobyt, a proč ne zrovna u moře, započítává celý včetně letenek.  

Jenže ne každý to tak chce, ne každý to tak má rád. Jsou lidé, kteří si raději vše vyřídí sami. A pozor, ne vždy to vyjde levněji než týž pobyt s cestovkou. Ona má totiž možnosti různých slev a hlídá si to, takže může nabízet něco, co člověk běžně nesežene.  

hrad bran

Ovšem pro toho, kdo nemá o cestovní kanceláře začíná dobrodružství již doma. Například při balení, nebo při koupi jízdenek.  

Vezměte si jako příklad, že chcete do Rumunska, podívat se na hrad Bran. A nestojíte o letadlo. Auto nepřichází v úvahu, jde přece o dobrodrůžo. Takže si chcete koupit jízdenky do města Brasov, protože je nejblíže vašemu hradu. I když, ona to není tak zcela přesná informace. Nejbližší stanice je Zarnesti, ale tu v nabídce IDOSu nenajdete. Brasov ano. Takže pomocí tohoto zvláštního nástroje si zjistíte spoje a koupíte jízdenku do Budapešti. A zde končíte. Nikde vám nikdo nenapíše co dál. Maximálně se dozvíte, že jízdenky s místenkami jdou koupit jen přímo na nádraží. Chá chá. A nastává veselo, neb je to cesta na hodně dlouho, bez místenky či spacího kupé to půjde jen těžko.  

vlak

Takže začíná různé vyhledávání a až přes rumunské weby se dozvíte jak a kde to objednat. Hurá, může se vyrazit. Pokud budete mít štěstí.  

Jistěže to jde i autobusem z Ostravy, ale to už jaksi není ono. Navíc, pokud máte potíže s páteří, velmi zle se vám pak bude z autobusu jen vystupovat, natož lozit někde do kopců. Nadáváte, zlobíte se, ale při tom byste neměnili, vždyť už tohle stojí za to vzrušení. Krásný hrad je vám potom odměnou za to, že jste to nevzdali a věřili si.