Jaké má vlastnosti zelený čaj.


Čaj na hubnutí. Detoxikační čaj. Čaj na dobré spaní. Japonský čaj. Čaj na nachlazení. Tyhle všechny typy, mají jedno společné. Zkuste uhádnout nebo se alespoň zamyslet co by mohli mít společného. Všechny tyhle typy mají jednu stejnou surovinu. Je to Zelený čaj. Určitě jste o něm slyšeli a to nemusíte ani čaj pít. Zelený čaj je prostě špička. Jeho chuť je malinko trpká, ale nic co by med nebo kostka cukru nezměnila. Jeho barva je specifická, řekla bych že je taková světle zelená až trochu taky do šeda. Tenhle čaj je skvělý. Ale má jednu nevýhodu. Aspoň pro mě. Nedá se pít za studena. Přijde mi, že ztratí chuť a barva je taková zkalená a hlavně na hladině se dělají jakoby mastné kolečka. Netuším co to je. Nikdy jsem potom nepátrala, ale za mě studený, zelený čaj ne.

čaj

Zelený čaj má spoustu kladných vlastností, které jistě oceníme. Můžeme ho použít hned na několik věcí. Jak už je zmíněno na začátku, tak ho můžeme vypít na dobré spaní. Stejně tak jako Meduňkový čaj, který má tuhle stejnou vlastnost. Zelený čaj působí taky jako detox našeho těla, kdy je schopný vyplavit škodlivé látky, které nemají v našem těle místo. Zelený čaj může být pro vás dobrým spojence i při redukci a nebo taky při držení váhy.

čaj

Tenhle čaj totiž dokáže urychlit metabolismus a taky spalování tuků. Kdo z nás by to nechtěl. Sama jsem o tom přesvědčena. Zelený čaj mě opravdu hodně pomohl. Nejsem zrovna někdo, kdo pije vodu na litry, proto mě tenhle skvělý parťák podržel při redukci a je semnou do dneška. Den bez zeleného čaje už si neumím představit. A je jeden z mála co mi opravdu chutná. Tenhle čaj je nutričně velmi bohatý a tak v sobě má spousty minerálů jako je vápník, mangan, nebo taky draslík, ale taky má v sobě kofein,theatin a další. A jak už je známo tak díky obsahu kofeinu v zeleném čaji, ta díky němu by se pitím čaje měli vyhnout těhotné ženy, kojící ženy a taky děti.