Úklidová služba v Ostravě si poradí i s vašimi koberci, okny a čalouněním


Také si domů alespoň občas zvete úklidovou službu z Ostravy TN úklid? Z jakých důvodů svěřujeme tyto práce profesionálům, respektive co nás nejvíce v domácnostech trápí, a s čím potřebujeme vypomáhat, protože na to sami nestačíme?

Okna

Umývání oken je pro některé hospodyňky vysloveně nepříjemné a také nebezpečné. Jde hlavně o okna umístěná ve vyšších patrech, odkud hrozí pád se smrtelnými následky. Někdy stačí jen okamžik nepozornosti, zavrávorání na židli nebo na štaflích, ztráta rovnováhy a náklon těžiště směrem z okna, a pád vás nemine. Nemáte se tu čeho zachytit, leda že byste byli přikurtováni bezpečnostním pásem, co mají k dispozici natěrači, pokrývači a další řemeslníci, provádějící výškové práce. Jestliže vnímáte, že je tato práce nad vaše síly, a že byste mohli být ohroženi pádem z okna, přenechejte tuto práci odborníkům.

čištění koberců

Čalounění a matrace

Na čištění čalounění a matrací se na trhu prodává mnoho přípravků a můžeme si jimi v domácnostech vypomáhat zcela běžně, ale žádný z nich nedokáže vyčistit povrch těchto předmětů tak důkladně, jako stroj. Úklidové firmy mají k dispozici tyto mechanismy a hlavně s nimi umí zacházet efektivně. Můžeme jim bez obav svěřit hloubkové čištění matrací na lůžkách, čalounění křesel a sedacích souprav, pohovek, taburetů, divanů a židlí. Vyčistit tyto povrchy se vyplácí kvůli odstranění nečistot a také bakterií a roztočů.

úklid domácností

Koberce

Klasický sáčkový vysavač vám zdaleka neodsaje veškerou nečistotu, problém je v tom, že se mastný prach na kobercová vlákna nalepí, a my tomu ještě napomáháme chůzí. A tam, kde se často chodí naboso nebo v ponožkách (bez domácí obuvi), koberce nasáknou i lidský pot, a jejich povrch pak připomíná nemytá zpocená chodidla. S tím vším si ale poradí čisticí stroj. Čistit koberce strojem bychom měli v intervalech jednou až dvakrát do roka, dle intenzity zátěže jejich povrchů.