Pro útulný domov


Nemusíte bydlet zrovna v nejmodernější novostavbě, abyste se doma cítili jako v bavlnce. I ze staršího domu či bytu vykouzlíte příjemné prostředí pro celou rodinu, stačí k tomu pár dekorací, které si dokonce zvládnete vyrobit i vy sami. Stačí si pořídit floristické potřeby a inspirovat se na internetu nebo v květinářství, kde se to dekoracemi jen hemží. Můžete si vyrobit v podstatě cokoliv. Dlouhodobě nejoblíbenější dekorací jsou věnce. Výroba věnců je jednoduchá a zvládnete ji, i pokud nemáte žádné zkušenosti. Jako podklad vám poslouží kupovaný korpus, který si můžete koupit třeba v proutěné variantě.

květiny věnec

Existuje mnoho druhů korpusů, na který si může navázat pletivo a omotávat jej tím, co vás zrovna napadne. Ideální jsou trvanlivé stabilizované nebo umělé květiny, protože díky tomu můžete mít stejný základ a jen obměňovat květiny podle aktuální nálady. Tak vás věnec vyjde na pár korun a nebudete muset kupovat stále nové. Vyrobit věnec není těžké, zvládne to i ten, kdo to ještě nikdy nedělal. Stačí k tomu opravdu jen pár floristických potřeb, jako je vázací drát, nůžky, korpus a ozdoby. Věnce se dají pověsit nejen na dveře či bránu, ale i na krb nebo jen tak na zeď. Na každé roční období si můžete vyrobit jiný.

umělá květina

Věncem to nekončí
I když jsou věnce velice populární, velké oblibě se těší různá květinová aranžmá nebo zápichy. Krásnou dekorací jsou i svícny, které můžete také přizpůsobit aktuálnímu ročnímu období. Už nebudete muset kupovat dekorace a aranžmá, protože si je dokážete vyrobit sami. Chce to jen trochu zručnosti a představivosti. Domácí výrobou dekorací ušetříte spoustu peněz, protože když si je kupujete hotové, musíte samozřejmě zaplatit práci někoho jiného, která je nejdražší složkou každého výrobku. Naučte se vyrábět dekorace a vdechněte svému domovu nový život pomocí něčeho hezkého.