Kdo určuje, co je zrovna v módě?

Snad každá žena vám potvrdí, že následování módních trendů není nic jednoduchého. Neustále se totiž mění, a je potřeba tyto změny vždy pečlivě sledovat. Proto také tráví mnoho hodin prohlížením módních časopisů i webových stránek, které se módou zabývají. Jen málokterá se však zamyslí nad tím, co je příčinou těchto změn.

 

Všichni víme, že věci z módy vychází a zase se do ní vrací. Ovšem to, kdo za těmito změnami stojí, je otázka, kterou není snadné odpovědět. Většina žen by vám tvrdila, že jde o přirozený vývoj, avšak můžeme velmi snadno vidět, že tomu tak není.

 

různé módní trendy

 

Ve skutečnosti jsou naše názory na módu neustále ovlivňovány, a to jak tiskem, tak i televizí. Pokud například filmové hvězdy začnou nosit jiný typ outfitu, je pravděpodobné, že je brzy začnou napodobovat i ostatní, a to nejen například moderátoři v televizi, ale také běžní lidé.

 

Ovšem tyto změny nejsou většinou dílem náhody. Rozhodně se nestane, že se celebrita, která musí dbát na svůj image, ze dne na den rozhodne úplně změnit svou garderobu. To provádí většinou na doporučení svého stylisti a lidí z marketingu, kteří potvrdí, že toto je skutečně ten nejlepší krok, který je možné udělat.

 

typická obálka módního časopisu

 

Vše začíná na módních přehlídkách. Zde návrháři předvádí své nejnovější modely a určují tím v podstatě téma další sezóny. Pokud bude například většina modelek v pastelových barvách, budou se nosit pastelové barvy. To samozřejmě platí i o střihu. Dalším, kdo situaci ovlivňuje, jsou média, především pak televize a tisk. Právě ony nám totiž ukazují, co je zrovna „in“. Stačí si jen vzpomenout na módní okénka či hodnocení oděvů celebrit z nějaké větší akce, například filmového festivalu.

 

Samozřejmě na následování módy není nic špatného, ale je potřeba to dělat s rozumem a uvědomit si, co vše zde na nás působí. I zde by mělo platit, že všeho s mírou. Jistě, rozhodně není na škodu být dobře oblečená, ale skutečně si kvůli tomu musíme každé dva tři měsíce měnit celý šatník?