Naplánujte vodáckou výpravu na základě ankety

Jezdíte s kamarády pravidelně na vodu a předmětem vaší činnosti je vždy také rozhodování, jakou řeku budete splouvat? Někdy stačí spontánní vyřčení jistého přání, například, se shodnete, že vyrazíte na Vltavu, jako obvykle, a není třeba řešit, kam se vlastně pojede. Jenže, co když se nedohodnete? Co když je třeba hlasovat, anebo dokonce většina z vás nemá důkladnou představu o tom, jak to vypadá na jiných řekách, než na Vltavě, a tak by bylo vhodné nejprve tamní terén alespoň zhlédnout na fotkách?

snímání videa

Fotografie ale neposkytnou to, co záběry z videa, a jestliže se zaměříte na sociální síť YouTube, zjistíte, že je tu celá řada zajímavých videí, která vám tamní terén přiblíží důkladněji.

Fenomenální drony

Současná doba přináší i další možnosti, které vodáci uvítají, a sice záběry z dronů. Dron, neboli bezpilotní létající automat, je možné vpustit i velmi nízko nad říční hladinu, aby vám perfektně zmapoval tamní terén, což je důležité zejména v obtížných úsecích, jako jsou úzké meandry nebo některé problematické jezy.

Stačí si vyhledat vhodné pasáže nasnímané z dronů a bude to podobné, jako kdybyste se v tom místě pohybovali sami. Dron je vlastně jediné zařízení, které je schopné vám nafilmovat jakýkoli objekt z výšky, ale i z těsné blízkosti, kam se člověk nemůže jinak dostat. A chcete-li inspiraci, jak to vlastně drony umí, vyhledejte si na sociální síti YouTube řeku Berounku zachycenou z dronu a budete překvapeni, jakého výsledku se někteří nadšenci se snímáním videa dopracovali.

dívka v kajaku

Videa stahujte zdarma

Budete-li vytvářet anketu, kam letos na vodu, můžete si vhodná videa stáhnout z YouTube anebo z jiných sociálních sítí například dailymotion video downloaderem a zhotovit prezentaci několika říčních toků, které do ankety zařadíte. Jakmile všichni zhlédnou natočené záběry, budou se moci snáze rozhodnout, zda dají v anketě svůj hlas Sázavě, Lužnici, nebo třeba Otavě.