Politika u nás

Patříte k těm lidem, kteří se zajímají opravdu ve velkém politiku? Abych pravdu řekla, tak já jsem se o politiku nikdy více nezajímala. Protože si vzpomínám, jak my moji rodiče i prarodiče stále dokola opakovali, že politika je opravdu bláznivá a že je to jenom pro blázny a další bláznivé lidi. Abych se přiznala, tak já jsem opravdu k politice neměla tak vřelý vztah, jako právě moji rodiče a prarodiče. Oni stále na politiku nadávali a měli to za úplnou hloupost a blbost, ale opravdu se na to každý den dívali. Opravdu neuběhl den, by se večer ve zprávách nedívali na to, co se děje v naší České republice anebo také kdekoliv ve světě.

Ne všechny zajímá.

Uznávám, že je to opravdu někdy velice nudné, protože mě nebaví se stále dokola koukat na televizi, kdy se stále dokola jenom hádají politici mezi sebou. Vždycky to stejně nakonec dopadne tak, že si každý dělá, co chce a potom se všechny zákony mění úplně ze dne na den. Abych pravdu řekla, tak já už ani nevím, kolik člověk má mít odpracovaných let do důchodu. A vím, že babička mi říkala, že za ní to bylo dvacet pět let a trvalo to několik desetiletí. Nyní to myslím zvedli už dvakrát. Takže abych se přiznala, tak já vůbec nevím, kolik bych měla mít odpracovaných let, bych dostala řádný důchod. Tedy vlastně když to tak vezmu, tak absolutně nechápu, jestli já se vůbec dožiji řádného důchodu. Oni pořád ten důchod pak oddalují, pořád zvyšují věk odchodu do důchodu, že se někdy obávám, že já se důchodu absolutně nemůžu dožít, protože nebudu mít šanci.

Politika je o lidech.

Myslím si, že mě dříve skolí práce. Opravdu dokážete si představit, aby člověk, který třeba pracuje na směny, by třeba v sedmdesáti letech člověk stále vstával někam do práce? Třeba ve čtyři ráno a dělal dvanáctky? Tohle je podle mého názoru úplná blbost. Politici a politika celkově vůbec nemyslí na ty lidi, kteří třeba pracují dvanáctky a dělají na směny a jak by potom vstávali, kdyby jim bylo třeba sedmdesát let? Já totiž předpokládám, že třeba za deset let to bude takové, že se do důchodu bude odcházet až v osmdesáti letech. Uvidíme, co politika přinese dál, ale abych se přiznala, tak já v politice opravdu nevidím nikde nic pozitivního a dobrého.