Upravte si oblečení jako pro kosmonauty


Kosmonauté, pohybující se ve stavu beztíže, mají omezené vnímání, které jim na Zemi zprostředkuje zemská gravitace, a proto také potřebují mít kolem sebe řadu pomůcek, co jim v tamním prostoru usnadňují pobyt. Je to mimo jiné i velmi pohodlné oblečení, které by nemělo nikde škrtit a svírat, ale také by nemělo plandat, aby nepoletovalo vzduchem a nikde nepřekáželo. Proto se oděv kosmonautů většinou soustředí na pohodlné overaly nebo teplákové soupravy.

pásek na suchý ziphttps://www.va-models.com/ src=“https://farej.cz/wp-content/uploads/belt-3545273_640_9.jpg“>

Pohodlný overal, teplákovou soupravu či sportovní krátké kalhoty, mikiny a trička s dlouhým rukávem můžete mít i vy, jestliže si ty běžné konfekční výrobky upravíte podle svého. Většina zakoupených modelů z obchodní sítě vás v tomto směru nemůže uspokojit, protože jim schází docela obyčejné, ale přitom velmi účinné upínací prvky. Na toto téma se většinou soustředili výrobci speciálních, ale i také patřičně drahých outdoorových modelů, určených pro náročnou sportovní činnost v exteriéru, a my bychom je mohli napodobit.

domácí tepláky

Rukávy – velkým problémem některých triček s dlouhým rukávem, mikin a bund jsou dlouhé a široké rukávy a rukávové lemy. Při pohybu vám sjíždí z lokte či zápěstí, zablokují celou dlaň a pěst a vy se pak nemůžete soustředit na každodenní činnosti. Našijete-li ovšem na konec rukávu pásek suchého zipu prima-obchod.cz, budete si moci rukáv upnout přesně podle potřeby jak za zápěstí, tak i na předloktí.

Kalhoty v pase – velmi podobně to lze provést u všech typů tepláků či kalhot. Našijete na každý z boků široké pásky suchého zipu a kalhoty pak budete upínat přímo na míru. Takto to mívají například outdoorové kalhoty, kde pak nejste vázáni na žádný pásek nebo tkaničku, takže vás v pase nic neškrtí, a zároveň vám kalhoty nepadají. Jen si představte, že si povolíte šňůrku u tepláků, aby vás neškrtily, a pak vezmete do obou rukou nějaký těžký předmět, abyste s ním vyšli z domu ven na zahradu, a mezitím vám tepláky sjedou až ke kolenům.