Chystáte se stavět dům?


Stavba domu svépomocí je pro mnoho lidí v podstatě jedinou cestou jak si postavit dům. Pokud si necháte dům postavit od firmy, musíte počítat s tím, že cena bude o něco vyšší než kdybyste jej stavěli svépomocí. Stavba svépomoc je atraktivní pro stále velký počet lidí, protože očekávají, že si všechno udělají podle sebe a budou mít jistotu, že byly použité materiály které chtěli a byly dodržené veškeré postupy – tedy že nedošlo ke snížení kvality materiálů ani práce. A to u stavebních firem není samozřejmost. Najít dne solidní stavební firmu nebývá jednoduché, a když už nějakou najdete, většinou má plno na hodně dlouho. A proto lidé staví svépomocí.

projekt domu

Pokud ale člověk není z oboru, je potřeba si nastudovat postupy prací. Jestli neste elektrikář, topenář nebo neumíte pokládat střechu, je lepší si na ty nejtěžší práce firmu sehnat. Většinu prací jinak nejspíš zvládnete sami, a výhodu mají pochopitelně ti, co mají někoho blízkého z oboru. Rozhodněte se správně a nepřeceňte svoje síly. Nemusí se vám to vyplatit.

domov radiátor

Jdete do toho?
Pokud jste se už rozhodli že stavět svépomocí prostě budete, určitě nezapomínejte na to abyste měli všechny práce logicky za sebou. Postupujte tak jak se má, jinak si zbytečně přiděláte práci navíc a hlavně spoustu starostí. Na některých položkách ušetříte, na některých ne. Pokud vás zajímá jaká je za podlahové topení svépomocí cena, ozvěte se nám, a my vám na základě vámi dodaných informací spočítáme cenu za materiál.

Topení je jednou z velice důležitých součástí domu. Většina lidí volí právě podlahové topení, protože jde teplo od podlahy, a to je velice příjemné nejen v obývací části domu, ale hlavně v koupelně. Položit topení není tak složité, daleko složitější je napustit vodu a zprovoznit čerpadlo nebo kotel či krb, na což už musíte mít specialistu, který vám dá revizi.