Co nám dávají cigarety


Elektronické cigarety se v posledních pár letech těší velké oblibě. A já o tom vím své, protože moje sestřenice si elektronické cigarety hodně oblíbily. Všechno to začalo, když jsem u svých sestřenic elektronickou cigaretu viděla. Ptala jsem se na to, jak to vlastně funguje a blíže jsem se o to zajímala. Ne, že bych se rozhodla kouřit (já jsem striktně nekuřačka a vlastně jsem nikdy nekouřila), ale zajímalo mě o tom více informací. No a sestřenice mi s radostí začala vyprávět, jak k elektronickým cigaretám vlastně přišla a jaké jsou jejich výhody. Říkala jsem si, že by bylo fajn vědět o tom více. A tak mi zavála vyprávět, jak to funguje a že je možnost si měnit i příchutě, což pro mě byla tenkrát novinka.

e

A popis elektronické cigarety zněl vlastně skvěle – narozdíl od klasických cigaret. Nejen, že elektronické cigarety nesmrdí, ale krásně voní, ale ještě si můžete i zvolit příchuť jakou chcete a která vám bude vyhovovat. Například já mám ráda jahody a vanilku, tak kdybych kouřila, první moje volba by byla asi jahodová a vanilková příchuť. Ale kouření beru jako takový zlozvyk a nekouřím. Nemám tu potřebu. Ostatním lidem to pomáhá uvolnit se a třeba se tolik nestresovat a cigareta je uklidní, mně zase pomáhají jiné věci.

e

Jaké? No já si mnohem raději dám na stres třeba zmrzlinu anebo si koupím nějakou dobrou limonádu. Přiznávám, že sladké pití je moje závislost, ale tak kdo nějakou závislost nemá? Asi každý závislosti má a vždyť je to přirozené, jsme přeci lidé. Ale skrz to kouření – poslední dobou si začínám myslet, že klasické cigarety jsou i podstatně více pro lidské tělo horší než elektronické cigarety, ale to je jenom můj názor a moje smýšlení. A co si myslíte vy? Jaký máte celkový názor na cigarety a v jaké míře člověku škodí? Jsem zvědavá, co si o tom všem opravdu myslíte a jaký máte názor.