Nepostradatelné uzavíratelné sáčky na školním výletu


Školní výlety mívají děti tak rády, že se na ně těší i několik dnů předem. Jakmile se dozví, že namísto výuky zavítají do zoologické zahrady, na hrad nebo zámek, na exkurzi do továrny či do přírodního parku s krásnými vyhlídkami, začnou promýšlet, jak se tu budou se spolužáky bavit, a bude je zajímat, co je na výletě vlastně čeká. Mohou pak od rodičů sondovat, jaké to je zrovna tam, kam se chystají, a o to může být příprava na výlet poutavější.

děti na výletě

Aby byl výlet ještě zajímavější a hlavně aby probíhal v naprosté pohodě, mohli byste svým ratolestem pobyt v přírodě vylepšit. Postačí k tomu docela obyčejné igelitové pytlíky, tedy lépe řečeno uzavíratelné sáčky s posuvným jezdcem. Usnadní dětem mnoho okamžiků a my bychom si některé z nich mohli připomenout.

Svačina – do čeho jiného byste chtěli dětem zabalit svačinu, než do zipových sáčků? Do každého sáčku vložíte odlišnou část svačiny – pečivo s pomazánkou, vajíčka, ovoce a zeleninu, sýr atd. A všechny sáčky pak uzavřete do plastové dózy s víčkem.

školní výlet

Kapesníky, toaletní papír – sáčky perfektně poslouží jako ochrana před navlhnutím papírových kapesníků, ubrousků, toaletního papíru a případně dalších předmětů z papíru.

Kuličky – naučte děti hrát kuličky. Na výletě je to může skvěle zabavit a zahrají si třeba i s učitelkou. Kuličky opět vložíte do zipového sáčku a pečlivě jej uzavřete.

Ořechy a sušené ovoce – toto je mnohem lepší sladký doping, než sušenky, oplatky, žvýkačky a bonbóny. Je navíc zdravý, doplní živiny a vitamíny, a nemá vysoký glykemický index.

Sponky do vlasů – holčičky jistě ocení různé sponky do vlasů, které budou mít v sáčku zabezpečené před vysypáním v batůžku.

Propocené tričko a ponožky – až děti na výletě propotí tričko a ponožky, mohou si vzít čisté, co jim nachystáte s sebou, a to zpocené vloží do zipového sáčku. Nebude se ven šířit žádný zápach a tímto způsobem špinavé oblečení bez problémů dovezou až domů.