Opouštíme republiku a stěhujeme se do Chorvatska


Když si pustíte film Účastníci zájezdu s legendami „Karel a Karel“, a odmyslíte si svérázný děj, který se zabývá zejména mezilidskými vztahy, zjistíte, že Chorvatsko je destinací, která stála za to filmařům poukázat na jedno z nejoblíbenějších míst, kam Češi míří na dovolenou. Ano, je to tak, míříme k Jadranu velmi rádi za Sluncem a mořskou hladinou a někdy vážíme i dlouhou cestu osobním autem, kterému dáváme přednost před leteckou přepravou.

moře v Chorvatsku

V Chorvatsku si lidé užívají krásného slunečného počasí a subtropického podnebí a jakmile týdenní či čtrnáctidenní pobyt končí, mnohým se nechce chystat k návratu, protože odjezd z dovolené, kde je prostředí atraktivnější, než v místě bydliště, je obvykle skličující. Říká se, že „doma je vždy nejlépe, i když je dobře všude“, ale tentokrát to nemusí zrovna platit.

bydlení v Chorvatsku

Což takhle si ten domov vytvořit právě v Chorvatsku? Proč žít zrovna v zemi, kde se střídá roční období tak, že léto je tu velmi krátké, a zimy až příliš dlouhé? Jestliže už vás také nebaví čekat, až se v květnu konečně oteplí, a na konci srpna už zas vyhlížet podzimní plískanice s očekáváním zatažené oblohy a teplotních inverzí, a máte-li možnost využít prodeje nemovitosti v Chorvatsku, odcestujte k Jadranu natrvalo.

V Chorvatsku panuje subtropické podnebí, a i když je tu také v zimě poměrně chladno, nikdy tu nejsou zimy tak dlouhé a úmorné, jako u nás. Je tu více Slunce, lépe se vám pochytá vitamín D a díky delšímu slunečnímu svitu vás tu také nezastihnou v takové míře deprese. Proti depresím je vždy nejlepším lékem právě modrá obloha a slunečné počasí, a když se k tomu přidá i modravá hladina Jaderského a Středozemního moře, bude to perfektní lék proti chmurám a mizerné náladě. A zřejmě tu také nebudete zastiženi chronickým stresem, což je strašák, který obchází zejména chladné části evropského kontinentu.