Jdeme se zchladit

Takže se s tím musí něco udělat. Nejlépe ihned po příchodu z práce v normální dny a o víkendu již od rána. Nejlepší asi bude jít se zchladit do bazénku s přiměřeně chladnou vodou. Do svého bazénu, samozřejmě. Protože to veřejné koupání s sebou nese jistá úskalí, o kterých všichni víme. Ne, nebudeme je zde rozebírat. Snad je jedno, a to je cena. Spočítejte si na kolik vás vyjde jedna návštěva veřejného koupaliště, samozřejmě i s cestou a násobte to počtem dní. Pak seznáte, že vás po nějaké době přijde koupání ve vlastním bazénu o hodně levněji. A to se nebavíme o času, tedy cestě tam i zpět.

Ano, musíme nyní přiznat, že i doma máte jistou starost a to tu, aby vaše voda byla krásně čistá a samozřejmě také v patřičné kvalitě. Protože to není totéž. I když to má skoro všechno společné.

Voda může být jakkoli čistá, ale může v sobě mít potvůrky, které nejsou zdraví zrovna prospěšné. Ty se likvidují chemicky, většinou chlórem. Ten čistí vodu naprosto spolehlivě.

skok do vody

Další věc, která zvyšuje komfort koupání je tvrdost vody a její kyselost. To jsou již dnes parametry zcela standardní. My se podíváme na takzvané pH vody, tedy to, zda je zásaditá či kyselá. To si určíte měřením, které se vyjádří ve stupnici od nuly po čtrnáctku. Přitom do sedmého stupně je voda kyselá, od sedmého nahoru je již zásaditá. A ještě stručně ke zkratce. Znamená potencial of hydrogen, a to je hezky česky něco jako potenciál vodíku.

dítě v bazénu

Pokud chcete mít v bazénu optimální vodu, měla by být hodnota do 7.0 do 7,4. Ani více ani méně. A pokud tomu tak není, můžete si ji jednoduchým způsobem upravit. Není to nic složitého, na všechno je nějaký způsob a vy se o tom svém můžete poradit přímo tam, kde budete věci potřebné k úpravě pH v bazénu potřebovat. Nemusíte nikde hledat, pouze klikněte na odkaz o kousek výše a máte po starostech.