Budete kupovat pozemek?

Jestli jste se rozhodli začít stavět, klidně tak učiňte. Ale stejně jako kdekoliv jinde platí i zde, že byste měli takzvaně dvakrát měřit a jednou řezat. Abyste si zbytečně nepřidělali problémy. Protože i zde se může situaci lehce zkomplikovat. Na rozdíl od minulosti sice nejspíš nebudete mít problémy se sháněním nedostatkového stavebního materiálu, i nějací ti řemeslníci se zřejmě najdou, ale život vám tu mohou zkomplikovat finance. Protože stavba jakékoliv nemovitosti není rozhodně laciná záležitost, na kterou se peníze jen tak lehce neseženou. A když si to špatně spočítáte nebo zapomenete na nějaký výdaj, možná budete později litovat.

eura peníze

Je vám například určitě jasné, že ke stavbě domu potřebujete nejrůznější stavební materiál. Ale měli byste si uvědomit, že to není všechno. Že zrovna tak potřebujete i stavební parcelu. Protože k čemu je pořízení všeho, z čeho má být dům postaven, pokud ho není kde postavit, že? A pořízení si takového pozemku rozhodně není záhodno nechávat na poslední chvíli. A určitě si nelze představovat, že se tento bude shánět snadno a vyjde na pár korun.

Koupě pozemku je dnes také hodně drahá záležitost. Na to spousta lidí peníze nemá, a když se nakoupí a zaplatí ještě všechno ostatní, co je ke stavbě potřeba, pak už teprve ne. A proto se často musí využít hypotéka na pozemek https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/, aby si stavitel mohl koupit kousek té země, na kterém pak vznikne jeho dům.

pět set eur

A proč se žádá při koupi pozemku o takovou nebankovní hypotéku? Jednak, jak už bylo řečeno, proto, že na to lidé často nemají našetřeno a musí si tak potřebné finance půjčit, jednak proto, že je právě taková nebankovní hypotéka nejednou i tou jedinou půjčkou, kterou někdo takový dostane. Protože u jiných půjček musí lidé prokazovat svoji bonitu. Zatímco tady jednoduše dají nemovitost do zástavy a je to vyřízené.