Jak se o sebe starat?


Každému z nás příroda pomocí genetiky nadělila různé vlastnosti i vzhled. Na výšce nebo délce končetin nic nezměníme a stejně tak toho moc nezměníme ani s obličejem, i když už máme dlouho k dispozici vymoženost v podobě estetické medicíny. Nicméně genetik rozhoduje i o tom, jak rychle stárneme. Někdo vypadá i v pokročilejším věku mladší než ve skutečnosti je, ale většina lidí vypadá na víc než jim doopravdy je. A když vám někdo hádá víc, asi vás to moc nepotěší.

prášek kolagen

Co tedy s tím?
Zejména ženy se těžko smiřují se stárnutím, ale je i hodně mužů, kteří si nechtějí připustit, že jim už dávno není 30. je potřeba o sebe pečovat nejen zvenčí ale i zevnitř. Když se někoho zeptáte co dělá pro svůj vzhled, nejspíš vám většina lidí odpoví, že používají kosmetiku. To je sice chvályhodné, ale jen málokdo si umí vybrat skutečně kvalitní kosmetiku, která se hodí k jejich typu pleti. Když už se někdo stará o svoje tělo alespoň kosmetickými produkty, zapomíná na to, že mnohem důležitější je celkové zdraví, protože náš zdravotní stav se odráží na naší pleti. Kruhy pod očima, růžovka i akné jsou ukazateli, že s vašim tělem není něco v pořádku.

kosmetika kokos

Mnoha lidem jde o to aby zpomalili proces stárnutí. Tomu můžete pomoct životosprávou. Vynechte zbytečné cukry, alkohol a nadmíru kávy, nekuřte a nepůjde, vyhýbejte se návykovým látkám, a vaše tělo vám poděkuje mladším vzhledem. Ale to není vše. Můžete vypadat mnohem mladší, stačí když si budete hlídat, abyste měli dostatek vitamínů a stopových prvků. Právě vitamíny mají na náš vzhled větší vliv než si myslíme. Velice důležitý je i přírodní kolagen Orcacollagen.cz, který je přímo zodpovědný za elasticitu pokožky. Pokud jej nedodáváte tělu ve stravě, je dobré jej brát například v podobě kolagenových nápojů. Nejen že díky tomu zlepšíte stav vašich kloubů, pleti, nehtů a vlasů, ale také zvýšíte elasticitu pokožky a snížíte tvorbu vrásek.